WARSZTATY PSZCZELARSKIE
18 czerwca 2026
10 czerwca uczniowie klasy 4 wzięli udział w zajęciach edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krakowie w ramach Green Week.
Spotkanie poświęcone było fascynującemu światu pszczół. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu tych niezwykle pożytecznych owadów oraz pracy pszczelarza. Dużą atrakcją było własnoręczne wykonanie świec z węzy pszczelej. Na zakończenie każdy mógł przymierzyć strój pszczelarza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Były to bardzo ciekawe i niecodzienne warsztaty, które pozwoliły uczniom na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków szkolnych, a jednocześnie zdobyć nową wiedzę i świetnie się przy tym razem bawić.
Karbowniczek Patrycja